Abstract:
Стаття присвячена дослідженню особливостей організаційно-правових засад здійснення механізму громадського моніторингу в контексті реформування сучасної системи публічної влади та трансформації інституту публічного управління. Проаналізовано наукові підходи вітчизняних та зарубіжних вчених щодо правової природи механізму громадського моніторингу в парадигмі модернізації системи
органів публічної влади. Обґрунтовано, що громадський моніторинг розглядається дослідниками, як постійний, систематичний збір громадськими організаціями або ініціативними групами інформації про дотримання прав і законних інтересів громадян органами державної влади, місцевого самоврядування, господарюючими суб’єктами. Доведено, що присутність в сучасній системі органів публічно влади та управління явищ порушення прозорості процедури ухвалення рішень без дорадчо-консультаційних рішень територіальних громад, впливають на зростання рівня корупційних ризиків в сфері державної служби і, як наслідок, соціально гостро зростає високий ступінь недовіри до державних інституцій.
Description:
Загурський О.Б. Громадський моніторинг як елемент демократичного громадського контролю у сфері діяльності органів публічної влади та публічного управління в Україні // Наше право, 2022. № 3. С. 194-201: рис.2, табл.1.